Microbiştii giurgiuveni vor putea urmări meciul dintre Maccabi Haifa şi Astra Giurgiu pe ecranul montat pe pietonala Gării

Graţie municipalităţii, microbiştii giurgiuveni care nu prind postul de televiziune Digi Sport sau cărora le place să vadă meciurile de fotbal alături de prieteni vor putea urmări în direct partida dintre Maccabi Haifa şi Astra Giurgiu pe un ecran montat pe aleea pietonală Gării, în dreptul CEC Bank.

Meciul se va disputa astăzi, 22 august 2013, începând cu ora 19,30. În conferinţa de presă de miercuri, 21 august, primarul Nicolae Barbu a adresat giurgiuvenilor invitaţia de a veni pe pietonala Gării pentru a viziona acest meci şi pentru a-i susţine pe jucătorii echipei locale.

Maccabi Haifa – Astra Giurgiu va fi un meci în care miza este foarte mare, calificarea în grupele Europa League. Ambele formaţii au jucat tururi preliminare, cea a lui Arik Benado eliminându-le pe Khazar Lankaran (2-0 şi 8-0) şi FK Ventspils (0-0 şi 3-0), iar cea a lui Daniel Isăilă, pe NK Domžale (1-0 şi 2-0), Omonia Nicosia (1-1 şi 2-1) şi AS Trenčín (3-1 şi 2-2).

Ultima modificare: 22.08.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul “Centrul social de zi pentru copii” se află în plină construcţie